Připraven: Herc

Fotogalerie

Video - oficiální web - FC Zličín

web - Pražský fotbalový svaz

Ve svém druhém divizním utkání se představili hráči Nové Vsi na půdě Zličína, kam je přijela podpořit početná skupina jejich fanoušků. Ti se poprvé radovali již ve 4. minutě, když se na vlastní polovině hřiště zmocnil míče Videgla a po velkém sólu, při kterém obešel čtyři protihráče a kličkou obelstil domácího gólmana poslal hosty do vedení. Domácí se začali tlačit do koncovky a vypracovali si i jednu příležitost, ale skóre se prozatím neměnilo. Na druhé straně mohl hlavou zvýšit vedení hostů Dort po krásném centru Krupy, ale domácí brankář Schopf předvedl parádní zákrok a podržel své spoluhráče, kteří mu to oplatili v následující 16. minutě, když na 1:1 srovnal po hezké kombinaci May. Domácí byli dál aktivní, ale defenziva hostů pracovala spolehlivě a další šance už do poločasu zličínským nepovolila. Ty se rodily na druhé straně hřiště. Nejprve Dort a po něm Krejčí své příležitosti zahodili, ale v 25. minutě si na centr Roma naskočil Jakub Kokštejn a hlavou znovu zařídil hostům vedení. Na 1:3 zvýšil ve 32. minutě po dalším centru krásně hlavou Videgla. Ten mohl zaznamenat hatrick, když se 45. minutě opřel hlavou do centru Dorta, který domácí brankář bravurně vyškrábl od své pravé tyče, ale dobíhající Krejčí doklepl hlavou míč do sítě a bylo to 1:4. Druhý poločas začal, tak
jak první skončil, tedy dalšími šancemi hráčů Nové Vsi. Běžela 48. minuta a na 1:5 zvýšil po krásné kombinační akci Krupa. Ten měl další dvě velké příležitosti, ale ty proměnit nedokázal. Pak se osmělili i hráč Zličína, ale žádný z jejich pokusů se neujal i díky výbornému výkonu hostujícího gólmana Holana, který se vyznamenal především při krásné ráně domácího Březiny z dvaadvaceti metrů, kterou bravurně vytlačil na roh. V 60. minutě, ale zahřmělo na druhé straně, když se do přesného centru Pavla Pilíka položil Krejčí a nechytatelnou hlavičkou upravil na 1:6. Účet utkání podtrhl pět minut před koncem Kvída, když mu šanci připravili Jakub Kokštejn s Videglou.

Sobotní domácí zápas okomentoval trenér Zličína Šilhavý takto:
V zápase jsme naprosto propadli v osobních soubojích (důraz, agresivita) jak po zemi tak ve vzduchu. Právě ze vzduchu nás soupeř popravil, nedokázali jsme si poradit s dlouhými míči na Kokštejna a se standardními situacemi. První gól padl po individuální akci soupeře, které však předcházela naše chyba v rozehrávce. Dalších šest gólů jsme dostali ze vzduchu, většinou po našem nedůrazu před vlastní brankou. V pondělí se společně koukneme na video a doufám, že se z tohoto nezdaru poučíme. (zdroj: web FC Zličín)