Táborsko B - Nová Ves pod Pleší 2:0 (0:0)

Branky: 57. Musiol, 79. Potočný

Rozhodčí: Kubec – Simbartl, Špindlerová
ŽK: 2:1 (Nohava, Musiol – Rom)

Diváci: 250

Přestože obě mužstva předváděla od úvodního hvizdu útočný fotbal a nebyla nouze o nebezpečné situace před oběma brankami, vyložené šance se diváci v prvním poločase nedočkali. Do první se minutu po přestávce dostal hostující útočník Krejčí, kterého uvolnil Dort, ale jeho střela z hranice šestnáctky proletěla nad břevnem domácí branky. O pět minut později, po přetaženém centru z pravé strany, trefil forvard Táborska Potočný z voleje tyč Holanovy branky. V 57. minutě předvedli domácí hezkou kombinaci před šestnáctkou hostů, na jejímž konci byl Musiol, který obstřelil Holana a Táborsko vedlo 1 : 0. Postupem času hráli hráči Nové Vsi v obraně více na riziko a domácí toho využili v 79. minutě, když se po rychlém brejku trefil Potočný. Poté už si hráči Táborska svoji výhru zkušeně pohlídali.

Sestava áčko:
Holan - Čížek, Novák, Kvída, Šindelář - Pilík Pavel, Dort, Kilián, Rom (77. Kokštejn Jan) - Kokštejn Jakub, Krejčí (70. Pinc)

Sestava Táborsko B:
Varyš – Nohava, Hric, Chotovinský, J. Rabiňák (62. Pavličko) – Král – Prášek, Musiol – Džafič (80. M. Rabiňák), Potočný (87. Bakule) – Stuchlík

Příští mistrovské utkání sehrají hráči Nové Vsi doma
v neděli 29. 9. od 10.15 proti Benešovu.

Z webu Táborska:

Šest kol nováček divize Nová Ves pod Pleší naplno bodoval. S tíhou neporaženého celku zavítal v neděli dopoledne na Svépomoc. Domácí nic nepodcenili a do boje poslali hodně ofenzivní sestavu pěti útočníků, když úlohu středových záložníků zbyla na Práška s Musiolem. Kdyby svěřenci trenérského dua Jaroš – Holota předváděli podobnou podívanou každý domácí zápas, tak by s diváci asi nezlobili, jelikož na Svépomoci se bylo, za vydatné podpory hostů, skutečně na co dívat. Hra se přelévala nahoru dolů.

I přesto branka v prvním poločase nepadla, i když šancí na ní bylo hodně. Vše podstatné se odehrálo ve druhém dějství, kdy dvakrát udeřilo do svatyně hostů. V 56. minutě se do vynikající příležitosti dostal Potočný, ale jeho dělovku zastavila tyč. O dvě minuty později už bylo veseleji. Jihočeši předvedli parádní brejk, kdy Džafič z pravé strany našel nabíhajícího Musila, který do odkryté brány nezaváhal. Hosté se snažili o vyrovnání, ale obrana Táborska včele s vynikajícím Chotovinským pracovala na výbornou. V 79. minutě přišla pojistka domácího vítězství. Znovu přišla akce po pravé straně a střílený centr do vápna, který gólman Holan neudržel. S dorážkou přispěchal Potočný.

Rezerva Táborska si tak mohla v 7. kole připnout na opasek velmi cenný skalp a nechat zapomenout na nevýrazné výkony z minulých kol. „Diváci si dnes přišli na své. Hrál se oboustranně velmi kvalitní fotbal. My jsme byli posíleni o velkou ofenzivní kvalitu, což se ukázalo ve druhé půli jako klíčové. Bylo jasné, že kdo dá první branku, vyhraje. To se nakonec i potvrdilo. Chtěli jsme dnes zvítězit a nechat zapomenout na slabší výkony z předešlých kol. Zápas jsme zvládli bez chyb vzadu, což byl klíč k úspěchu,“ popsal utkání asistent trenéra FC MAS Táborsko Petr Holota.

Kamýk n/Vlt. - Nová Ves p/Pl. B 0:4 (0:2)

Branky: Kolanda 2, Pinc, Durdil