Dublovice B - Nová Ves/Hraštice B 5:0 (1:0)
Prostřední Lhota - Nová Ves/Hraštice C 6:1 (2:1)

Diváci: 75

N. Ves: Vitásek - J. Petrák, T. Petrák, Soukup, Kardinál (64. Holobrada), Plíva (77. Měchura), Oktávec, Durdil, Jiráň, Burian, Knuth.
Nečín: Kubín - Hnida, Kretschmer, Vršecký (66. Petřina), Hubička, Vacek, M. Gregor, Převor, Budínský (60. Jiří Jelínek), Koza (74. Žaloudek), J. Gregor.

Nečín trápila favorizovanou Novou Ves, která utkání otočila v samém závěru

Dlouho to vypadalo na senzaci kola! Ještě tři minuty před koncem prohrávali fotbalisté Nové Vsi na domácím hřišti pod Pleší s Nečíni, ale povedl se jim doslova neuvěřitelný obrat. O třech bodech rozhodli během dvou minut v samém závěru utkání.

Hrající trenér zavinil penaltu
Fotbalisté Nové Vsi pod Pleší vstoupili do zápasu aktivně. Od úvodního hvizdu rozhodčího Slepičky uzamkli svého soupeře na jeho polovině a nepustili ho téměř k míči, jenže svou jedinou příležitost v úvodní pětačyřicetiminutovce zahodili. Aktivita domácím vydržela pouhých deset minut, jejich nápor ochabl, hra se vyrovnala a hrozit začali i hosté, kteří si do přestávky vypracovali dvě dobré šance. I když jimi pohrdli, mrzet je to nemuseli. Zlepšeného projevu dokázali využít ve 35. minutě, když ve vlastní šestnáctce fauloval soupeře hrající trenér domácích Petr Plíva a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil nečínský kanonýr hostů Jakub Gregor - 0:1.

Domácí náhradnící zařídili na konci obrat
Druhý poločas Nová Ves držela míč ve své moci, ale k žádným větším příležitostem to nevedlo. Nečín sporadicky hrozila z brejkových situací, z nichž mohla svůj těsný náskok minimálně dvakrát navýšit. Leč nestalo se a favorit trestal... Vše podstatné se odehrálo tři minuty před koncem a byli u toho domácí náhradníci. Nejprve po penaltovém faulu na střídajícího Ondřeje Měchuru vzal na sebe odpovědnost hrající asistent trenéra Petr Burian a srovnal na 1:1. O minutuvy později se dostal míč k Milanu Holobradovi, kterývyužil zmatku před nečínskou brankou a přeloboval vyběhnutšího gólmana Kubína 2:1.

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Nová Ves/Malá Hraštice
Jan Petrák (obránce): Pokud pominu prvních deset minut utkání, tak to do přestávky z naší strany byl zmar. Nefungovalo nám na hřišti vůbec nic. Druhý poločas jsme se herně zvedli a se štěstím doma neztratili body.

TJ Sokol Nečín
Aleš Petřina (hrající trenér): První poločas jsme odehráli velice dobře. Soupeře jsme do ničeho nepustili a sami šli z pokutového kopu do vedení. Ve druhé půli sice domácí přidali, vytvořili si převahu, ale bez nějaké vážnější šance. My mohli naopak přidat minimálně dvě branky z protiútoků. Po dvou vynucených střídáních zraněných hráčů jsme ale nezvládli závěr zápasu. Soupeři gratuluji, vytěžil z minima maximum.

Autor: milos.kratky - fotbalunas.cz

Branka za céčko: Milan Pinc