Sokol Dobřichovice - Sokol Nová Ves p. Pleší 2:3 (2:0)

Branky: 3. Kalivoda, 26. Frohna - 60. a 86. Kokštejn Jakub, 89. Šindelář

Praha - Štěrboholy, sobota 3.3.2012, 13:30 hodin

Sestava: Holan, Doležal, Novák, Petrák T., Lantora, Rom, Šindelář, Venta, Šorna, Kokštejn Jak., Zikán, Petrák Jan, Staroba, Kokštejn Jan, Kunc.

Trenér: Kajgr František
Vedoucí mužstva: Vitásek Jiří
Předseda oddílu kopané: Kvasnička Jiří

Finálové utkání zimního turnaje se hrálo v plném tempu. Ve 3. minutě využil nedůrazu novoveských obránců střelec Kalivoda a pod břevno otevírá skóre. Nová Ves má sice územní převahu, ale dvě vyložené šance Roma končí vždy na tyči dobřichovického gólmana. Ve 26. minutě opět udeří Sokol Dobřichovice, kdy křížnou střelou z hranice šestnáctky zvyšuje Frohna na 0:2. Po obrátce se ve vysokém tempu pokračuje. Za Novou Ves snižuje v 60. minutě po narážečce Jakub Kokštejn. Dobřichovicím ubývá sil. Soustředí se na bránění a držení míče. Ve zbývající pětiminutovce však Novovesáci skulinku našli. V 86. minutě proháčkoval mezi několika hráči soupeře Jakub Kokštejn a lehký balon poslal těsně k tyči. 2:2. Když už trenéři dávali dohromady seznam hráčů, kteří by šli při remíze na penalty, tak v 89. minutě napřáhl k ráně z 18ti metrů Radek Šindelář a ukončil tak vítězné tažení Nové Vsi v zimním turnaji.

Po utkání předali zástupci pražské městské části Štěrboholy a sponzora turnaje mužstvu Nové Vsi vítězné poháry a několika desetitisícovou odměnu v podobě komplexní opravy a údržby hřiště od specializované firmy.
Jiří Kvasnička

Historický úspěch novoveských fotbalistů na prestižním zimním turnaji v Praze a hojná účast fanoušků na finálovém utkání jistě pomohli k zviditelnění naší obce.

Konečné pořadí: TESKAHOR CUP 2012