26.2.2012

Praha - Štěrboholy

Sokol Klecany - Sokol Nová Ves p. Pleší 2:5 (2:2)

Dokonalý semifinálový obrat ve prospěch Nové Vsi.
V úvodní čtvrthodince obě mužstva vyčkávala a boj se odehrával mezi vápny. K prvnímu posunu ve skóre zavelel v 19. minutě velezkušený klecanský Filinger, který vyrážku Holana dopravil do sítě. O dvě minuty později tentýž hráč posadil trestný kop na hlavu Hebnára a ten zvyšuje na 2:0 pro Klecany. Nová Ves přidává na obrátkách, ale z ojedinělé útočné akce hostů střílí František Veselý (syn Fr. Veselého – Slavia) těsně nad. Klecany začaly udržovat poločasový výsledek. Nová Ves začala těžit ze silné nátlakové útočné hry. Staroba nacentroval ve 34. minutě trestný kop ze strany přesně na hlavu Nováka a ten snižuje na 2:1. Když rozhodčí pan Kabyl informoval kapitány, že je minutu do poločasu, opřel se nevídanou dělovkou do míče Jan Kokštejn a srovnává pod břevno na 2:2.
Ve druhé půli měli větší hlad po vítězství hráči Nové Vsi. Vytvářeli si řadu šancí. Klecany se soustředily pouze na brejkové situace a bránění. Další posun ve skóre na 2:3 provedl Šorna, který z 25ti metrů vymetl pavučinu klecanské svatyně. V 69. minutě po kombinační akci kolem klecanského pokutového území zvyšuje střelou po zemi Doležal na 2:4. Střeleckou bilanci Nové Vsi na 2:5 pak upravuje v 84. minutě Jan Kokštejn do prázdné branky po rozebrání celé obrany Klecan.
Diváků: 50 (početná část z N.Vsi). Větrno.