Sokol Malá Hraštice B - S.K. Nový Knín B 2:4

Sokol Nová Ves p. Pleší B - Sokol Velká Lečice 3:2 (3:0)
Sestava: M. Petrák, Jan Petrák, O. Petrák, Mach, Nožička, Durdil, Novosad, Slavík, Kunc, Žampach, Ejem, Moravec, Zikán. (střídáno hokejově)

1. Sokol Nová Ves p. Pleší B
2. Sokol Velká Lečice
3. S.K. Nový Knín B
4. Sokol Malá Hraštice B

U příležitosti 70. let kopané ve Velké Lečici uspořádali domácí tradiční turnaj v kopané za účasti mužstev z Nové Vsi pod Pleší, Nového Knína, Malé Hraštice a domácí Velké Lečice.
V pravé poledne začali utkání věční rivalové z regionu. Nová Ves B - Nový Knín komb. 2:1. Poločas 1:0. K vidění bylo pohledné utkání v plném nasazení obou mužstev. Nová Ves si přecijen vytvořila více gólovek a o jednu branku zaslouženě postoupila do finále.
Ve finálovém večerním utkání změřilo herní síly nově se vytvářející novovesské béčko s domácím mužstvem Velké Lečice. Novovesákům jednoznačně patřil první poločas, kdy nastříleli domácím 3 branky a řadu dalších šancí neproměnili. Ve druhé půli se hra zklidnila. V závěru utkání vyrobili novoveští obránci dvě hrubky ,které domácí potrestali na 3:2. I tak si potom Nová Ves vítězství v tomto utkání i celém turnaji pohlídala.
Po finálovém utkání předali pořadatelé turnaje ceny všem mužstvům dle umístění.
V turnaji byly vloženy utkání žen.
Děkujeme pořadatelům za pozvání na tuto sportovní akci. Měli jsme radost nejen z vítězství v tomto turnaji , ale i dobrý pocit z celkové atmosféry oslav ,,70 V. Lečice,,.
Jiří Kvasnička

V sobotu 23.6. zajíždělo nové b - mužstvo na tradiční turnaj do Velké Lečice. V prvním zápase proti rezervě Nového Knína se omlazený novoveský tým pokoušel o rychlou kombinační hru, kterou ovšem komplikoval opravdu těžký terén lečického placu. Ve 30. minutě padla první branka utkaní. To rychlonohý Nozička potáhl balon po levé straně hriště a jeho tvrdou střelu vyrazil knínský gólman tak smolně, že zasáhl nohy svého obránce. Byl z toho vlastenec a novoveské vedení 1:0. Pak předvedl svoje umění i navrátilec Martin Petrák, který v bráně nestál přes 4 roky.To s ledovým klidem vyřešil samostatný nájezd knínského utočníka a udžel poločasové vedení 1:0. Ve druhém poločase Nová Ves opět držela míč na svých kopačkách, ale další branka ne a ne přijít. Udeřilo tak na naší straně. To po závaru v pokutovém území propálil tvrdou střelou knínský hráč vše, co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1. Jak platné však mohou být standartní situace všem předvedl Luboš Kunc, který posadil míč na hlavu Tomáše Petráka, který poslední brankou v utkání rozhodl o vítězství Nové Vsi.
Finále Velká Lečice - Nová Ves. Už od první minuty si hráči Nové Vsi vytvořily drtivý tlak. Spousta rychlých přihrávek, narážeček a hlavně poločasové vedení 3:0 muselo zaujmout oko nejedneho diváka. První branku finálového dějství obstaral Dan Novosad. Pozn.: (novoveský dres oblékal naposledy v žakách) to si v prostoru penalty našel odražený míč a střelou mezi nohy jinak výborně chytajícího domácího gólmana Josefa Hrbka zařídil vedení 0:1. Za necelé 2 minuty odcentroval z pravé strany Durdil a finálový střelec Novosad zavěsil hlavou do protipohybu gólmana 0:2. Obrázek hry se nezměnil a poločasový účet uzavřel O. Petrák, který se nemýlil technickou střelou za tyč. Ve druhém poločase fotbalisté Vsi zahájili festival nepromněnených šancí. A že jich teda bylo... Zbývalo pár minut do konce, když si slabší chvilku vybral jeden z našich beků a domácí utočník snížil na 1:3. V 90. min.  ještě zkorigoval na 2:3 střelou z přímého kopu lečický hráč. Více už se v Lečické Aréně neudálo.